M/S General Ruge

Other names
ex Cape Arago
Call sign
LLLX
Shipping company
Den norske Stat,Oslo
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Oslo, Norge

Shipyard

Name
Pennsylvania Shipyard Inc., Beaumont, TX, USA
Build year
1943
Yard number
268
Month of delivery
april

Other

  • Participant in WW2
  • Civilian ship

Tonnage

Gross tonnage:
5.203
Net tonnage:
2.984
Deadweight:
8.000

Engine

Propulsion:
Nordberg
Engine size:
BHK 4150 NHK 770
Built by:
Nordberg Mfg. Co., Milwaukee, WI
Speed:
13,5 knop

Dimensions

Length:
412.3'
Beam:
60.1'
Draft:
24.9'
  • HISTORIKK:
    v/H.Larsson-Fedde

    CI - A skip.

    4/1943: U.S. War Shipping Administration, Beaumont, USA - CAPE ARAGO
    4/1943: Den Norske Stat (Bare Boat C/P) Oslo - GENERAL RUGE
    12/1946: Fred Olsen & Co., Oslo - BELGRANO
    2/1961: I/S Strøm Shipping (Gunnar T. Strøm) Oslo - STROM GUNHILD
    1966: Universal Sh. Lines Inc (Carlos A. Gothong & Co) Cebu - ILIGAN BAY
    1969: Universal Shipping Lines Inc, Cebu, Phillipine - ILIGAN BAY                                     
    1/1971: Sendte melding den 24/1 fra pos. 120 n. m. NNE av Carbo Villano på reise fra Manila med stykkgods og    forsvant med hele besetningen.

    Maskineri:
    2 stk. Dieselmotorer, 2-takt, enkeltvirkende med utveksling til en propellaksel, 6+6 sylindere, diam. 21 1/2" x 29". Maskineri bygget ved Nordberg Mfg. Co. Miwaukee, Wis. USA.

    Se også:
    http://www.warsailors.com/singleships/generalruge.html