M/S Kong Haakon VII

Other names
Empire Penn
Call sign
LLLA
Class
Lloyds100A1
Shipping company
Staubo, Helmer, Kristiania/Oslo
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Oslo, Norge

Tonnage

Gross tonnage:
5.326
Net tonnage:
3.159
Deadweight:
9.450

Engine

Propulsion:
Doxford
Engine size:
BHK
Built by:
W.Doxford & Sons Ltd.,Sunderland
Speed:
11 knop

Dimensions

Length:
431.3'
Beam:
56.4'
Draft:
26.2'
  • HISTORIKK:
    v/H.Larsson-Fedde.

    4/1942: Den Norske Regjering, London, UK. - KONG HAAKON VII
    1/1946: A/S Hav & A/S Havtank v/Helmer Staubo & Co, Oslo - KONG HAAKON VII
    3/1951: Arica Cia. Naviera S. A., Panama - CAVOFRIGELO
    1953: Cia. de Naviera Golfo Azul S. A., Panama - EMPORIOS
    1967: Phillipine President Lines, Manila, Phillipinene - AGUINALDO
    1969: Omdøpt - LIBERTY THREE
    1972: Omdøpt - PRESIDENT MAGSAYSAY
    1972: Omdøpt - LIBERTY THREE
    7/1972: Solgt til Taiwan for opphugging.
    Ankom Kaohsiung 17/7-72.

    Maskineri:
    Dieselmotor  2-takt enkeltvirkende-3 sylindre, diam. 600 mm.
    Maskineri bygget ved Barclay, Curle & Co. Ltd., Glasgow, UK.

    Se også:
    http://www.warsailors.com/singleships/konghaakonvii.html