D/S Ngow Hock

Other names
ex Bratland,ex Dux
Call sign
LJTC - LEMY
Class
DNV1A1
Shipping company
Arne Sveen, Oslo
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Oslo, Norge

Shipyard

Name
The New Engieering & Ship Building Works, Shanghai, China
Build year
1920
Yard number
380
Month of delivery
September

Maritime inquiries 1939 - 1945

Other

  • Participant in WW2
  • Civilian ship

Tonnage

Gross tonnage:
1.329
Net tonnage:
709
Deadweight:
2.000

Engine

Propulsion:
Triple 3 cyl.
Engine size:
NHK 171
Speed:
9.5

Dimensions

Length:
73,95m
Beam:
11,35m
Draft:
4,65m
  • HISTORIKK:
    v/H.Larsson-Fedde.

    9/1920: D/S A/S Dovre( Bruusgaard Kiøsterud & Co) Drammen - DUX
    1/1930: Skibs A/S Bratland( G.Gabrielsen) Farsund - DUX
    4/1931: omdøpt - BRATLAND
    6/1932: A/S Arne Sveens Rederi( Arne Sveen) Oslo - NGOW HOCK
    12/1943: Kapret av japanske styrker i pos. N 07.45' E 107.02. Satt i fart den 7/12 under japansk flagg som - HOKUZAN MARU
    10/1943: Senket den 23/10 av amerikanske fly i pos.N 20.05' E 110.25' ved Kiungshan, China

    Maskineri
    Triple dampmaskin 3 cylindere diam.18.5"-29"-49". Maskineri bygget ved The New Engieering & Ship Building Works LTD. Shanghai, China.


    Se også:
    http://www.warsailors.com/singleships/ngowhock.html

    Shipwreck location

    Latitude: 20.0876
    Longitude: 110.41667