M/T Ohio

Other names
Le Havre til 1939
Call sign
HPJI
Class
Lloyds100A1
Shipping company
Leif Høegh & Co. A/S ,Oslo
Nationality
Panama flaggPanama
Home port
Panama RP

Shipyard

Name
Deutsche Werk A/G, Hamburg, Tyskland
Build year
1939
Month of delivery
Januar

Other

  • Participant in WW2
  • Civilian ship

Tonnage

Gross tonnage:
11.032
Net tonnage:
6.614
Deadweight:
16.050

Engine

Propulsion:
M.A.N.
Built by:
Masch.Augsburg-Nurnburg,Augsburg
Speed:
14

Dimensions

Length:
505.7'
Beam:
68.7'
Draft:
36.4'
  • Historikk:

    1/1939 - Levert fra Deutsche Werft A. G. Hamburg til Maritime Trading Ltd., Panama - LE HAVRE
    1939 - Nytt Navn - OHIO
    4/1947 - Overtatt av Leif Høegh & Co. - nytt navn - HØEGH RAY
    4/1953 - Solgt til Hvalfangstselskapet Blaahval A/S (Magus Konow) - nytt navn - VERA
    1963 - Solgt til Skips A/S Agnes (Einar Saanum) - nytt navn - RONAVILLE
    1963 - Solgt til Spanske skipsopphuggere - HIERROS ARBULU
    8/1963 - Ankom Bilbao for opphugging.

    Maskineri:
    Dieselmotor 2 SA. DA- 7 sylindere diam. 23 5/8" - 43 5/16". MAN.

    Se også:
    http://www.warsailors.com/singleships/ohio.html