D/S Carrier

Other names
Capitaine Bonelli
Call sign
LJHE
Shipping company
Skogland, Valdemar, Haugesund
Nationality
Norway flaggNorway

Maritime inquiries 1939 - 1945

Other

  • Participant in WW2
  • Sunk by mine, 19.1.1945
  • Civilian ship

Tonnage

Gross tonnage:
3.105
Net tonnage:
1.664
Deadweight:
4.700

Engine

Speed:
10

Dimensions

Length:
313.6
Beam:
46.3'
Draft:
20.2'
  • Historikk:

    1921 - Levert fra Atliers d. Ch. Le Trait. Frankrike som  til Soc. Anon. d. Nav. Le Havre - CAPITANE BONELLI 
    11.1936 - Innkjøpt fra Frankrike av D/S A/S Anglo - Valdemar Skogland - nytt navn - CARRIER
    4/1940 - I Nortraships tjeneste.
    19.1.1945 - Minesprengt utenfor The Wash (Humber) på reise i konvoi London-Tyne i ballast.
    Alle 33 mann berget.

    Se også:
    http://www.warsailors.com/singleships/carrier.html

    Maskineri:
    Trippel dampmaskin, 3 sylindere - diam. 22"-36"-59".
    Maskineri bygget ved St`e Amèdes Atliers & Chantiers de la Loire, St. Denis.s Seine, Frankrike.  
    Kjeler samme.

    Shipwreck location

    Latitude: 53.399444
    Longitude: 0.981667