D/S Apoey

Other names
ex Sui Sang
Call sign
VPGR
Shipping company
Nationality
Great Britain flaggGreat Britain
Home port
Hong Kong

Shipyard

Name
Sir Raylton, Dixon & Co. Ltd., Middlesbrough, UK
Build year
1895
Yard number
416
Month of delivery
Desember

Other

  • Participant in WW2
  • Civilian ship

Tonnage

Gross tonnage:
2.790
Net tonnage:
1.776

Engine

Propulsion:
Triple 3 cyl.
Engine size:
275 nhp

Dimensions

Length:
309'9''
Beam:
41'1''
Draft:
17'2''
  • Historikk:
    v/Einar Ottarsen Onsøien

    12.1895: SUI SANG, Indo-China SN Co Ltd, London, GBR,
    /1919: SUI SANG, Lai Hing SS Co Ltd (Wo Fat Sing Ltd), Hong Kong, GBR,
    /1924: APOEY, Hung Hing SS Co Ltd (Wo Fat Sing Ltd), Hong Kong, GBR,
    /1924: APOEY, Po Hing SS Co Ltd (Wo Fat Sing Ltd), Hong Kong, GBR,
    25.12.1941: Tatt som japansk prise i Hong Kong,
    /1942: GYOEI MARU,
    14.1.1944: Bombet i senk av amerikanske fly.


    Maskineri:
    Triple dampmaskin, 3 cylindere diam. 23", 36" & 59"-42". Maskineri bygget ved North East Marine Engine Works, Sunderland, UK.

    Shipwreck location

    Latitude: 20.35
    Longitude: 113.44

    Sources

    Lloyd's Register, diverse årganger

    Miramarshipindex.nz