Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Håkon Magnus Næss
- Født
- 8. juni 1907
- Død
- 9. april 1942Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Trøgstad
- Bosted
- Oslo
- Relasjon til fylke
- ØstfoldOslo
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Londonregisteret:
Registernummer under krigen: London 2331, NY 17068.
Gift med (jf. London-kort): Mary Næss.
Våre falne:
Styrmannseksamen, skippereksamen. Var fører på d/s Fanefjeld som forsvant i april 1942, på reise mellom to havner på Island. (Fra «Våre falne»)
Kilder
Mønstringer (2)
- Skip
- D/S Brask
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- 1. Styrmann
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent - Avmønstring
- Havn: Torpedert
Dato: 15.1.1941
- Skip
- D/S Fanefjeld
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Skipsfører
- Påmønstring
- Havn: Glasgow, Lanarkshire, Skottland
Dato: 19.6.1941 - Avmønstring
- Havn: Omkom ved torpedering
Dato: 9.4.1942
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (1)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (0)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg