Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
William N. Davidson
- Født
- 28. mai 1924
- Død
- 12. mars 1942Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Storbritannia
- Bosted
- 65, William Street Glasgow
- Relasjon til fylke
- Utlandet
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Har seilt for rederi
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Londonregisteret:
Registernummer under krigen: London 52806, NY 15773.
Det er også oppført to andre fødselsdatoer i London-kort, men det er antatt at 28. mai 1924 er riktig som også er dato brukt i mannskapsliste i sjøforklaring.
Kilder
RA/S -2081/F/Fe/Feb/L0007
Rosendahl, Bjørn Tore (Red.) (2015) De var også krigsseilere. Omkomne utenlandske sjøfolk på norske skip under andre verdenskrig. Kristiansand: Stiftelsen Arkivet.
Mønstringer (3)
- Skip
- D/S Ingerto
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Messegutt
- Påmønstring
- Havn: Alliert havn
Dato: Ukjent - Avmønstring
- Havn: Omkom ved torpedering
Dato: 12.3.1942
- Skip
- D/S Annavore
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Byssegutt
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent - Avmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 27.3.1941
- Skip
- M/S Toronto
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Messegutt
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 27.10.1941 - Avmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (0)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (0)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg