Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Jørgen Henrik Kristiansen
- Født
- 7. juli 1896
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Stokke
- Bosted
- Vårli, Kamfjord, Sandar
- Relasjon til fylke
- Vestfold
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrigSatt i fangenskap
Ex gratia-arkivet:
Registernummer under krigen: London 15878, NY 2980.
Hvalkokeriet D/S OLE WEGGER ble kapret av tysk hjelpekrysser PENGUIN 14.1.1941. Mannskapet tatt i arrest ombord i PENGUIN og sendt til Bordeaux. Ble den 20.3.1941 overført til tyske fangeleir Marlag und Milag.
Løslatt og hjemsendt med ankomst Sandefjord 5.5.1941.
Kilder
RA/S-3545/G/Gg
Mønstringer (2)
- Skip
- D/S Thordr
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Fyrbøter
- Påmønstring
- Havn: Newcastle, Tyne and Wear, Northumberland, England
Dato: 15.10.1945 - Avmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Fyrbøter
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 30.9.1939 - Avmønstring
- Havn: Kapret
Dato: 14.1.1941
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (0)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (0)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg