Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Erling Gunnar Møller Henriksen
- Født
- 18. september 1921
- Død
- 21. januar 1942Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Hvaler
- Bosted
- Hvaler
- Relasjon til fylke
- Østfold
- Flåtetilhørighet
- Tilknyttet mønstringsdistrikt
- Har stillinger
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrigSatt i fangenskap
Ex gratia-arkivet:
Registernummer under krigen: London 1340, NY 18424.
Våre falne:
«Var på d/s Vinni som ble kapret av en tysk raider 7. desember 1940 og senket. Mannskapet ble landsatt på en liten øy i øygruppen New Guinea. Ble hentet av en engelsk passasjerbåt. Han tok senere hyre på d/s William Hansen og omkom 21. januar 1942 da skipet ble torpedert utenfor Torry Land Head».
Kilder
Mønstringer (3)
- Skip
- M/S Norseland
- Nasjonalitet
- Panama
- Stilling
- Lettmatros
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent - Avmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Ukjent
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 8.1.1942 - Avmønstring
- Havn: Torpedert
Dato: 22.1.1942
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (1)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (1)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg