Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Leif Juel Hansen
- Født
- 1. mars 1920
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Bosted
- Porsgrunn
- Relasjon til fylke
- Telemark
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrigSatt i fangenskap
Ex gratia-arkivet:
Registernummer under krigen: London 41746.
M/S Filefjell ble kapret 28. august 1940 og mannskapet ble sendt til Bordeaux og internert. Senere sendt til fangeleir i Tyskland. Løslatt og hjemsendt til Norge med S/S Donau, ankom Oslo den 3. mai 1941.
Kilder
RA/S-3545/G/Gg
Mønstringer (2)
- Skip
- M/T Filefjell
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Lettmatros
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 12.6.1940 - Avmønstring
- Havn: Kapret
Dato: 26.8.1940
- Skip
- M/S Fernlane
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Lettmatros
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 18.12.1939 - Avmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (0)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (0)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg